Senaste resultat

Umeå Handbollsfestival 2020 börjar
Slut
4/1
5/1
6/1

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06010806 må 06/01 13:30 må 06/01 Midgårdshallen P12 Slutspel A Final GUIF 12 - 15 Nordmalings HF    
06010708 må 06/01 15:20 må 06/01 Vildmannahallen P12 Slutspel B Final Sundsvall Handboll 13 - 14 Sikeå SK    
06010403 må 06/01 11:40 må 06/01 Sjöfruhallen 1 P13 Slutspel A Final Bodens BK HF 18 - 11 GUIF    
06010605 må 06/01 12:35 må 06/01 Umeå Energi Öst P14 Slutspel A Final GUIF 22 - 17 Sollefteå HK    
06010607 må 06/01 14:25 må 06/01 Umeå Energi Öst P16 Slutspel A Final GUIF 2 18 - 13 GUIF 1    
06010608 må 06/01 15:20 må 06/01 Umeå Energi Öst P16 Slutspel B Final Norrfjärdens IF P04 19 - 20 Tyresö Handboll    
06010705 må 06/01 12:35 må 06/01 Vildmannahallen F12 Slutspel A Final Huddinge HK Blå 17 - 15 Huddinge HK Vit    
06010804 må 06/01 11:40 må 06/01 Midgårdshallen F12 Slutspel B Final Sikeå SK 4 - 6 Sundsvall Handboll    
06010803 må 06/01 10:45 må 06/01 Midgårdshallen F13 Slutspel A Final Huddinge HK 22 - 15 Uppsala HK Norra    
06010703 må 06/01 10:45 må 06/01 Vildmannahallen F13 Slutspel B Final Bodens BK HF 12 - 14 Ramviks IF    
06010604 må 06/01 11:40 må 06/01 Umeå Energi Öst F14 Slutspel A Final Rognan IL 21 - 6 Sikeå SK    
06010504 må 06/01 11:40 må 06/01 Umeå Energi Väst F14 Slutspel B Final Bodens BK HF 24 - 20 Sundsvall Handboll    
06010606 må 06/01 13:30 må 06/01 Umeå Energi Öst F16 Slutspel A Final Rognan IL 14 - 18 VästeråsIrsta HF 1    
06010507 må 06/01 14:25 må 06/01 Umeå Energi Väst F16 Slutspel B Final Norrfjärdens IF 2 16 - 15 Sikeå SK    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06010508 må 06/01 15:20 må 06/01 Umeå Energi Väst F16 Slutspel B Bronsmatch Bodens BK HF 10 - 0 W Vallentuna HK      
06010406 må 06/01 14:25 må 06/01 Sjöfruhallen 1 F12 Slutspel A Bronsmatch Sollefteå HK 17 - 18 Lidingö SK    
06010707 må 06/01 14:25 må 06/01 Vildmannahallen F14 Slutspel B Bronsmatch Nordmalings HF 8 - 5 GUIF    
06010807 må 06/01 14:25 må 06/01 Midgårdshallen P12 Slutspel A Bronsmatch IFK Umeå 12 - 20 Norrfjärdens IF P12    
06010405 må 06/01 13:30 må 06/01 Sjöfruhallen 1 F13 Slutspel B Bronsmatch Härnösands HK 11 - 17 Strömnäs GIF    
06010506 må 06/01 13:30 må 06/01 Umeå Energi Väst F16 Slutspel A Bronsmatch Härnösands HK 13 - 14 VästeråsIrsta HF 2    
06010706 må 06/01 13:30 må 06/01 Vildmannahallen P14 Slutspel A Bronsmatch Öjeby IF 20 - 30 GT Söder HK    
06011605 må 06/01 13:30 må 06/01 Dragonskolan 2 P12 Placering 2 5-6 Sävar IK 12 - 11 Brännan HF    
06010404 må 06/01 12:35 må 06/01 Sjöfruhallen 1 P13 Slutspel A Bronsmatch Sundsvall Handboll 12 - 33 Huddinge HK    
06010505 må 06/01 12:35 må 06/01 Umeå Energi Väst F16 Placering A 5-6 GUIF 19 - 10 Hammarby IF HF    
06010805 må 06/01 12:35 må 06/01 Midgårdshallen F12 Slutspel B Bronsmatch Sävar IK 10 - 0 W Bodens BK HF      
06010704 må 06/01 11:40 må 06/01 Vildmannahallen F14 Slutspel A Bronsmatch Härnösands HK 11 - 19 Sollefteå HK    
06011604 må 06/01 11:40 må 06/01 Dragonskolan 2 P12 Placering 1 3-4 Brännan HF 8 - 13 Ramviks IF    
06010402 må 06/01 10:45 må 06/01 Sjöfruhallen 1 F13 Slutspel A Bronsmatch Stockholmspolisen IF HF 16 - 17 Lillpite IF    
06010503 må 06/01 10:45 må 06/01 Umeå Energi Väst F16 Slutspel B Semifinal Sikeå SK 19 - 17 Vallentuna HK    
06010603 må 06/01 10:45 må 06/01 Umeå Energi Öst F16 Placering B 5-6 Norrfjärdens IF 1 13 - 14 Sävar IK    
06011603 må 06/01 10:45 må 06/01 Dragonskolan 2 P12 Slutspel A Semifinal GUIF 22 - 16 IFK Umeå    
06010102 må 06/01 09:50 må 06/01 Umeå Energi Vatten P14 Slutspel A Semifinal GUIF 33 - 20 Öjeby IF    
06010401 må 06/01 09:50 må 06/01 Sjöfruhallen 1 P13 Slutspel A Semifinal Bodens BK HF 28 - 12 Sundsvall Handboll    
06010502 må 06/01 09:50 må 06/01 Umeå Energi Väst F16 Slutspel B Semifinal Norrfjärdens IF 2 17 - 14 Bodens BK HF    
06010602 må 06/01 09:50 må 06/01 Umeå Energi Öst P16 Slutspel B Semifinal Tyresö Handboll 19 - 18 IK Bolton    
06010702 må 06/01 09:50 må 06/01 Vildmannahallen F12 Slutspel A Semifinal Lidingö SK 10 - 14 Huddinge HK Vit    
06010802 må 06/01 09:50 må 06/01 Midgårdshallen F13 Placering B 5-6 Kramfors Alliansen 12 - 14 Sikeå SK    
06011602 må 06/01 09:50 må 06/01 Dragonskolan 2 P12 Slutspel A Semifinal Norrfjärdens IF P12 15 - 16 Nordmalings HF    
06010101 må 06/01 08:55 må 06/01 Umeå Energi Vatten F12 Slutspel B Semifinal Sikeå SK 12 - 5 Sävar IK    
06010400 må 06/01 08:55 må 06/01 Sjöfruhallen 1 F12 Slutspel A Semifinal Huddinge HK Blå 17 - 10 Sollefteå HK    
06010501 må 06/01 08:55 må 06/01 Umeå Energi Väst F16 Slutspel A Semifinal Rognan IL 24 - 16 Härnösands HK    
06010601 må 06/01 08:55 må 06/01 Umeå Energi Öst F16 Slutspel A Semifinal VästeråsIrsta HF 1 15 - 13 VästeråsIrsta HF 2    
06010701 må 06/01 08:55 må 06/01 Vildmannahallen F12 Slutspel B Semifinal Bodens BK HF 4 - 17 Sundsvall Handboll    
06010801 må 06/01 08:55 må 06/01 Midgårdshallen P14 Slutspel A Semifinal GT Söder HK 15 - 16 Sollefteå HK    
Umeå kommun Alloffice Europcar Norrtåg Norrmejerier O´Learys Comfort hotel Kempa Umeå Energi ICA Mariehem